Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Коханих.
Що треба знати при виборі пологового будинку, на що звертати увагу і які питання ставити лікарям. Практичні поради для комфорту мами і малюка.
Отож, ви станете батьками в непростий час. Більш того, ви чи ваш/а партнер/ка військовий/а. Мама не знає на 100%, чи буде тато на пологах, чи зможе допомагати потім. Тато переживає, як мама впорається сама з дитиною. І обоє в очікуванні дива не розуміють, чи вистачить сил і можливостей забезпечити добробут і безпеку малюку.
Зрозуміло, що весь процес пологів та виховання дитини спрогнозувати не вийде, але хоча б ключові питання:
На 22-24 тиждень вагітності ви вже маєте обрати пологовий будинок та оформити зі своїм гінекологом та лікарем, у якого плануєте народжувати, обмінну карту — документ, який засвідчує, що ви будете народжувати саме там, та містить всю необхідну медичну інформацію. З моменту підписання обмінної карти вона ЗАВЖДИ повинна бути з вами.
Як обрати, де народжувати? Щоб було легше визначитись — дайте чесну відповідь собі на декілька запитань:
Ви все самі зрозумієте, щойно отримаєте відповіді на ці питання.
Розгляньте для себе пологові будинки, що пропонують «домашні пологи» — це пологи в умовах, максимально наближених до домашніх, у присутності рідних, у спеціально обладнаних кімнатах, але на території пологового будинку з усією можливою медичною допомогою та гарантіями. Щодо пологів вдома — наразі вони недозволені в Україні через високу небезпеку як для мами, так і для малюка.
Коли ви визначились з пологовим, ваш лікар-гінеколог формує електронне направлення, а ви підписуєте обмінну карту — це означає, що ви «прив’язуєтесь» до нього. І лікар швидкої відвезе вас саме туди. Звичайно, за винятком екстрених ситуацій, коли немає часу чи змоги доїхати — тоді повезуть у найближчий.
Їхати до пологового можете планово — на ту дату, яку призначив лікар, ще до початку пологів. Тоді основна проблема — визначитись із транспортом і супроводом. Будьте готові, що вам можуть запропонувати залишитись у пологовому, тож з вами має бути сумка з речами, а в партнера — заздалегідь оформлений дозвіл бути присутнім на пологах. Якщо партнер на цей час не поряд, визначтесь, хто буде з вами — мама, сестра, будь-яка довірена, важлива для вас людина. До речі, якщо ви не хочете, щоб хтось ішов з вами на пологи — це нормально, але бажано, щоб хтось залишався постійно на зв’язку — раптом вам щось знадобиться терміново.
Другий варіант — їхати при початку пологів. Як це зрозуміти? Можуть відійти води чи початись перейми — болісні скорочення м’язів матки. На такий випадок може бути три сценарії:
Собі — в чому буде зручно рухатися. Оберіть заздалегідь бюстгальтер, в якому зручно годувати. Їх має бути щонайменше 2. Важливо мати з собою одноразову нижню білизну. Враховуйте, що після пологів у вас будуть фізіологічні виділення, і білизну доведеться змінювати часто. Вкрай необхідно мати урологічні/гінекологічні прокладки, великі одноразові пелюшки, засоби гігієни. Щось поїсти, вода, телефон, підзарядка, павербанк.
Для малюка — 3-4 набори одягу. Бодік, «чоловічок», шапочка, шкарпетки. В зимовий час краще перестрахуватись і взяти хоча б один теплий «чоловічок» додатково. Одноразові пелюшки — 2 упаковки. Вологі серветки для дітей — 2-3 упаковки. Підгузки відповідного номеру (зазвичай для новонароджених — нульовий, але якщо у вас є прогноз ваги за даними УЗД — може бути інший). Крем з цинком під підгузок. 2 пляшечки та одна упаковка суміші для новонароджених (ми завжди за грудне вигодовування — це виключно перестраховка).