Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Коханих.

Як облаштувати побут самостійно

Після вступу коханого до війська багатьом жінкам доводиться переймати частину справ, до яких раніше був залучений лише партнер або ж відповідальність з них ділилася порівну. Можливо, тобі теж довелося навчитися новому й опанувати навички, що досі були неактуальними.

 Є якийсь кусочок городу, є своє подвір’я, є своя хата. Довелося багато чого навчатися, працювати бензопилою, працювати шуруповертом». — Партнерка нещодавно мобілізованого воїна

Якщо ти була змушена покинути рідний дім, то знаєш, як непросто адаптуватися до нового місця. Життя в орендованому житлі, відсутність звичних речей і оточення — все це створює додатковий стрес. Ти можеш відчувати, що частина твого життя залишилася вдома, особливо якщо не було змоги взяти із собою цінні для тебе речі, приладдя для хобі чи улюблені дрібнички. 

Переїзд часто супроводжується емоційним навантаженням. Ти можеш відчувати невизначеність щодо майбутнього, почуття самотності та ізоляції. До того ж нове житло та побут можуть створювати додаткове фінансове навантаження — витрати на оренду, необхідність купувати нові речі, можливе зменшення доходів.

Побут і рутина дружин та партнерок військовополонених також часто зазнають змін. Після полону воїна вони можуть переймати нові ролі, пов’язані з пошуком інформації про долю коханого, представництвом його інтересів і публічною діяльністю. Водночас жінки мають і далі розвʼязувати звичні побутові, фінансові питання, забезпечувати добробут родини тощо. 

…І, звичайно, що це пригнічує дуже сильно, коли ти розумієш, що на твої жіночі так чи інакше плечі це все обрушилось. І це тягар. Це правда тягар». — Партнерка військовополоненого

Не забувай, що ти не самотня у своїх викликах. Ось кілька порад, які можуть бути помічними:

  • Створи свій простір. Навіть якщо живеш на новому місці тимчасово, зроби його затишним. Якщо є змога, привези з собою або придбай кілька речей, які нагадуватимуть про дім. Це допоможе почуватися більш комфортно у новому середовищі. 
  • Користуйся доступною допомогою. Дізнайся про державні програми підтримки для ВПО та сімей військових. Не соромся звертатися за волонтерською допомогою у побутових справах — це нормально потребувати підмоги в такий складний час.
  • Звертай увагу на свій фінансовий стан. Склади бюджет з урахуванням нових витрат. Можливо, тобі доведеться шукати можливості для додаткового заробітку або професійного розвитку, які допоможуть почуватися більш впевнено. Зверни увагу на грантові навчальні програми для партнерок воїнів або звернися до менеджерів підтримки Veteran Hub по консультацію з пошуку роботи.

Приходь до наших просторів у Києві та Вінниці для особистих консультацій або телефонуй: 380673482868

Подзвонити нам