Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Коханих.
Війна — не привід ставити життя на паузу. Якщо ви чи ваш партнер проходите службу, прийняти рішення про батьківство стає ще складніше. Але пройти цей шлях реально, якщо ви обоє хочете стати батьками та готові взаємодіяти.
Ми дослідили досвід батьківства серед військовослужбовців та їхніх партнерок, на основі якого створили посібник з рекомендаціями, який підкаже алгоритм у різних сценаріях на всіх етапах вагітності, пологів і піклування про дитину, коли тато на війні й не завжди може бути поруч.
Алгоритми дій на кожному етапі батьківства: від планування вагітності до 1 року від народження дитини
Стосунки в парі та їх зміни з появою малюка
Коли тато на війні: побудова стосунків з дитиною на відстані
Реальність вагітності для партнерок військовослужбовців. Звички і маленькі ритуали в парі, що допоможуть у стосунках.
Як правильно вибрати пологовий та діяти в різних сценаріях пологів
Ейфорія після народження, післяпологова депресія, нові виклики у стосунках. Як балансувати сім’ям військовослужбовців.
Для проєкту “Усвідомлене батьківство під час війни” педіатриня Анастасія Барзилович, мама Леся та військовий Артем діляться викликами, перед якими постають батьки, що доглядають за дитиною під час служби одного з партнерів.
Юридичний консультант Лінії підтримки Ветеран Хабу Ілля Мигун і психологиня Наталя Мирошніченко розповідають про деякі юридичні аспекти відпусток для батьків-військових у межах проєкту “Усвідомлене батьківство під час війни”. А також — що ваша пристутність або відсутність на пологах не впливає емоційний зв’язок з дитиною та батьківство загалом.
Ми мали презентувати дослідження «Усвідомлене батьківство під час війни» офлайн у київському хабі 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей. Проте через російську атаку скасували подію, аби вшанувати пам’ять загиблих дітей у цій війні.
Педіатриня Анастасія Барзилович розповідає, чого очікувати від батьківства та який шлях на вас чекає. Ми знаємо, що багато людей замислюються, чи зможуть вони дати гідний догляд дитині — як в умовах війни, так і одноосібно коли партнер служить. Відповісти на ці запитання ми спробували у відео.
У цьому відео своїм досвідом батьківства ділиться Артем — чоловік, батько та морський піхотинець, який наразі служить вже вдруге та підтримує родину на відстані.
Неонатологиня Наталія Мирошніченко розповідає докладно, що буде відбуватися під час партнерських пологів, що зібрати із собою та що буде вимагатися від вас в першу чергу, аби забезпечити в процесі комфорт і підтримку.
Мама-військова ділиться своїм досвідом пологів і догляду за дитиною, поки тато служить. Вона розповідає, як можна налагодити контакт з чоловіком, коли він не поруч, та як підтримати одне одного. А ще — що їй необхідно, що її дійсно підтримує та допомагає в материнстві, а що — лише заважає.
Проєкт «Усвідомлене батьківство під час війни» реалізується у межах проєкту «Сприяння побудові довготривалих близьких стосунків у сім’ях ветеранів та військових», що виконує БО «БФ “Ветеран Хаб++”» в межах проєкту «Спроможні та сильні», який реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.