Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Коханих.

Шукай військовий досвід у резюме

Серед цивільних HR-фахівців і фахівчинь є хибне переконання, що обов’язки військових пов’язані лише з бойовими діями. Насправді на одну бойову посаду є декілька допоміжних ролей, які не передбачають виконання бойових завдань.
Знання і навички сучасних військових охоплюють низку сфер. Зокрема, топографія, астрономія, виживання й орієнтування на будь-якій місцевості, надання домедичної допомоги, комунікація і злагоджена робота в команді. Вони мають досвід роботи в стресових і екстремальних умовах, вміють користуватися складними пристроями зв’язку і розвідки, керувати технікою, узгоджувати виконання завдань із суміжними підрозділами й військами. 

Як найкраще зрозуміти, що означає вказаний у резюме військовий досвід? Ділимося порадами:

  • Дай собі час на прочитання резюме. Більшість HR-менеджерів і HR-менеджерок переглядає резюме швидко, шукаючи ключові слова відповідно до вимог вакансії. Присвяти вивченню резюме кілька хвилин, уважно почитай про військовий досвід. Що більше резюме з військовим досвідом переглянеш, то краще розумітимеш, чим людина займалася на службі. З часом кандидатів і кандидаток із військовим досвідом ставатиме більше, тож це допоможе тобі опрацьовувати їхні резюме.
  • Зверни увагу на сферу й обов’язки. Можуть трапитися резюме, в яких кандидат/-ка не надто охоче вказує військовий досвід та не описує обов’язки. Якщо в резюме вказано тільки назву військової посади, пошукай інформацію про неї у відкритих джерелах. Наприклад, у статтях спецпроєктів Армійська кухня від Армія Inform і Професії у лавах ЗСУ від Happy Monday.
  • Зверни увагу на м’які навички. Вони показують систему цінностей кандидата/-ки, адже у свої досягнення люди вписують значущі для себе показники. Військова служба добре розвиває такі навички. Наприклад, детальне планування стратегій, впровадження і керування процесами, управління колективом від кількох до кількадесят осіб, комунікація з різними людьми і кризовий менеджмент, критичне мислення і навички вирішення проблем.
  • Враховуй тривалість військової служби і розвиток під час неї. Переглянь, чи було в людини кар’єрне зростання.
  • Зауваж, чи зазначені в резюме додаткове навчання під час служби і сертифікати про його завершення. Зараз військові переймають міжнародний досвід з володіння технікою, озброєнням, навчаються працювати за міжнародними стандартами.
  • Якщо певні пункти резюме не розписані детально (обов’язки, м’які навички, сертифікати з навчання тощо) – зафіксуй собі це. Запитай про них на співбесіді або в телефонному інтерв’ю.
  • Прочитай мотиваційний лист. Ветерани і ветеранки часто дотримуються стислого опису свого військового досвіду в резюме, не вказуючи деталей. Тож не завжди зрозуміло, чим займалася людина на службі. Заохочуй колег-рекрутерів просити та читати мотиваційні листи, де кандидат/-ка може більш детально описати військовий досвід простими словами.
  • Подивися, чи була тривала пауза після служби. Якщо так, це цілком нормально. Запитай, чому так сталося, чим людина займалася протягом цього часу.

Дізнавайся більше про військову культуру, ветеранську спільноту, її цінності й мову. Відвідуй події для ветеранів і ветеранок. Це допоможе тобі більше розуміти їхні резюме, а згодом – проводити змістовні співбесіди, не соромитися запитувати про військовий досвід.

Подзвонити нам